21 Aralık 2011 Çarşamba

2012 İkizler Burcuna Şans Getiriyor

SANŞ PESİNİZDE!


Fırsatları değerlendirir ve peşinizdeki şansa kulak verebilirseniz, 2012’yi önemli adımlarla tamamlayabilirsiniz. Mars 3 Temmuz’da Başak burcunu terk ettiği andan itibaren önünüzdeki olanaklar artacak. Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz


2012 SİZE NELER GETİRECEK?

HAKAN KIRKOĞLU


2012’ye genel bakış

2012 beklentilerinizin de ötesinde, kendinizi her yönden geliştirebileceğiniz bir yıl olabilir. Eğer gelişen fırsatları değerlendirir ve peşinizdeki şansa kulak verebilirseniz, bu yılı önemli adımlarla tamamlayabilirsiniz. Zira 11 Haziran’da burcunuza yerleşecek olan Jüpiter son derece hareketli ve yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz koşulların doğabileceğine işaret ediyor. Son zamanlarda kariyer hayatınıza geri gelen denge ile bu yıl daha akılcı ve kazançlı değişiklikler yapabileceksiniz. 11 Haziran’a kadar olan dönemi daha çok bir bekleme ve hazırlık gibi görmekte fayda var. Nitekim 24 Ocak-14 Nisan arasında Başak burcunda geri hareket edecek olan Mars, yılın neredeyse ilk yarısında sizi fazlasıyla meşgul edeceğe benziyor. Zaten şu günlerde gündeme gelen pek çok yoğunluk tamamlanması gereken işlerinizin olduğunu anlatmakta. Mars, 3 Temmuz’da Başak burcunu terk ettiği andan itibaren önünüzdeki olanakların artacağını söylemeliyiz. Bu nedenle yılın ilk yarısında bazı bitişler ve beklemeler söz konusu. Hatta böylece sizin uzun zamandır huzursuz eden koşulların da geride kaldığını göreceksiniz. Yine de 11 Haziran’a kadar olan dönemde daha çok bir hazırlık sürecindesiniz. Olumlu değişikliklerin işareti gelmekle birlikte, daha sabırlı olmanız da gerekmekte.


SİNİR SİSTEMİNİZE DİKKAT!

Jüpiter’in burcunuza yerleşmesi her bakımdan keyifli ve canlandırıcı koşullar sunmakta. 12 yılda bir burcunuza uğrayan bu şans gezegeninin hakkını verebilmek için tembellik etmemeli ve olanaklarınızı mümkün olduğunca kullanmaya bakmalısınız. Jüpiter, eğitimle ilgili alanlarda, yabancıları ilgilendiren konularda, yolculuklar ve uluslar arası alanlarda kendinizi çok daha parlak biçimde ifade edebileceğinizi anlatmakta. Bu yıl yapacağınız yeni başlangıçlar sayesinde önümüzdeki yılların da uğraşlarını belirlemiş olacaksınız.

Bu yıl burcunuzu ve özellikle İkizler burcunun ilk günlerinde doğanları yakından ilgilendiren büyük bir transit söz konusu. Neptün 3 Haziran’da 14 yıllığına Balık burcuna geçmeye hazırlanıyor. Kuşkusuz bu etkileri, yükselen burcu İkizler olanlar da fazlasıyla sezmeye başlayacaklar. Sezmekten söz ediyoruz, zira Neptün’ün etkilerini açık ve somut biçimde fark edebilmek son derece zordur. Gerek yükselen burcu İkizler olanlar, gerekse 21-25 Mayıs tarihinde doğan İkizler kişileri Neptün’ün güçlü dalgaları ile karşılaşacaklar. Neptün, şaşırtıcı ve bir ölçüde hayallere daldıran, çoğu zaman kişiyi pasifize eden bir güçtür. Bu gezegen aynı zamanda yaratıcılık, hassasiyet ve ruhsal konularla da yakından ilgilidir. Özellikle hayal gücünü kullanan ve yaratıcı alanlarda çalışan İkizler kişileri açından Neptün transiti uyarıcı ve etkileyici olabilir. Zira bu dönemde ve önümüzdeki yıllarda Neptün’ün getirdiği idealizmi ve hassasiyeti bir şekilde kariyer alanınıza aktarabilirsiniz.

Sosyal konularda daha fedakâr olabilir ve kendinizi daha büyük bir amaca, fark etmeseniz de adamaya başlıyor olabilirsiniz. Ancak 21-25 Mayıs doğumlu olan İkizler kişilerinin zaten son yıllarda hissettiği dağınıklık ve yönsüzlük iyice belirgin olmaya başlayabilir. Bir bakıma Neptün sizi eski kalıplardan ve bakış açılarından arındırmaya ve çözmeye geliyor. Ancak bu transit aynı zamanda bir türlü karar alamama ve yön bulamama ile yakından ilişkilidir. Şimdiye kadar emin olduğunuz düşüncelerin aslında işe yaramadığını ve anlamsız kalmaya başladığını görürseniz hiç şaşırmayın. Neptün bir ölçüde sizin aklınızı dağıtacaktır. Bazı İkizler kişileri bu dönemde sağlığına ve sinir sistemine ve bedendeki bağışıklık gücüne daha fazla özen göstermek durumunda.


YENİ?İLGİLER-YENİ?ARKADAŞLIKLAR

5 Ekim’e kadar Satürn’ün getirdiği istikrarın yanında, Uranüs’ün destekleyici açısı bu dönemde hayatınızda olumlu değişiklikler yapabileceğinizi ve bakış açınızı çeşitlendirebileceğinizi gösteriyor. Özellikle 21-30 Mayıs doğumlu İkizler kişileri, Neptün’ün getirdiği karmaşaya rağmen hayatlarını yenileyecek sürprizlerle de karşılaşacaklar. Uranüs bizi aydınlatan, uyandıran ve daha fazla özgürleştiren bir güçtür. Uranüs transiti altında kendimize yeni yollar açabilir ve daha özgün ifade edebiliriz. Bugünlerde doğanlar hayatlarına giren yeni arkadaşlar, sosyal çevreler ve pozitif umutlar sayesinde geleceğe yönelik beklentilerini değiştirebilirler. Yeni işler, yeni ilgiler, yeni arkadaşlıklar sosyal hayatınıza canlılık getirecek. Aynı zamanda iş hayatında, özellikle 11 Haziran sonrasında harekete geçirici tecrübelerinizin arttığını görebileceksiniz. Jüpiter’in desteği ile birlikte, eğitim alanında, yeni hobiler geliştirmekte son derece şanslısınız.


DAHA ETKİN OLABİLMEK

Kariyer konularını sorumlulukları, istikrarı ve yönetsel kararları anlatan Satürn 2010 Temmuz’undan beri burcunuzla son derece uyumlu bir açıda duruyor. Bu sayede son zamanlarda mesleki alanda daha istikrarlı bir çizgi tutturmuş olabilirsiniz. Bu yıl da 5 Ekim’e kadar Satürn’ün bu desteğini sürdüreceğini görüyoruz. Ancak yılın son üç ayında, bu tarihten itibaren Akrep burcuna ilerleyecek olan Satürn, özellikle yükselen burcu İkizler olanlar için iş yükünü çok fazla artırarak sizi yormaya başlayacak. Satürn’ün bu konumu iş hayatına ait sorunları, kimi zaman işsizliği, kimi zamanda iş ortamındaki yorucu koşulları anlatır. Üzerinde çalıştığınız projelerin yükleri artmakta. Aslında bunu bir çıraklık dönemi gibi görmelisiniz. Zira Satürn 2015 Ocak ayında Yay burcuna ilerleyince neler yapmış olduğunuzu çok daha iyi fark edeceksiniz. Ancak ilk başta Satürn’ün etkisi yavaşlatıcı ve daha fazla sorumluluk yükleyici şekilde olacaktır. Bu arada sağlık konusu ile de daha ciddi ilgilenmeye başlayabilir, kendinize bu alanda çekidüzen verme gereği duyabilirsiniz. Satürn size işte daha kontrollü ve konsantre şekilde çalışmayı getirmekte. Geliştireceğiniz yeni yeteneklerle iş hayatında daha etkin olmanın yollarını arayacaksınız. Beraber çalıştığınız kişilerle ya da sizin altınızda çalışanlarla daha yakından ilgilenmek durumundasınız.


Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?

2012’de Merkür’ün geri harekette olacağı 12 Mart-4 Nisan, 15 Temmuz-8 Ağustos ve 7-27 Kasım dönemlerinde, yazılı ve sözel iletişimlerinizde bazı gecikmeler ve aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir. Kişisel girişimlerinizde ve imza gerektiren konularda aceleci olmamalısınız.

12 Mart-4 Nisan arasında Merkür’ün Koç burcunda geri hareketine başlayacak oluşu sosyal hayatınızı etkileyebilir, yönetsel ve grup çalışmasını içeren konularda gecikmeler, sorunlar yaşanabilir. 15 Temmuz-8 Ağustos arasındaki Merkür retrosu sizin yakın çevre, akraba, kardeşlerle iletişimlerinizde, seyahatlerinizde ve hukuksal alandaki bağlantılarınızda bazı problemlerle karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

7-27 Kasım arasındaki yılın son Merkür retrosu sizi ikili ilişkiler, ortağınızla veya eşinizle iletişimlerinizde, çalışma hayatınızı ilgilendiren alanlarda birtakım aksaklıklarla karşı karşıya bırakabilir. Merkür retrolarında ciddi çalışmalar içinde olmalı, ayrıntıları tekrar tekrar gözden geçirmeli ve iyi bir plan eşliğinde hareket etmelisiniz.


Yükselen burcunuza göre 2012

Yükselen Koç Son yıllarda Plüton transitinin iş ve kariyer alanınıza getirdiği mücadelelerle sizi daha güçlü kılarken, artık bu sürece alışmış durumdasınız. Satürn de sizi ortaklıklar ve diplomatik davranışlarda eğitmeye devam ediyor. Temmuza kadar çalışma ortamınızla ilgili konulara çok zaman ayırmak ve emek vermek zorunda kalabilirsiniz. Haziran sonrasında güveniniz yükselecek.

Yükselen Boğa 2012’de şans sizin yanınızdan ayrılmayacak gibi görünüyor. Hazirana kadar çevresel koşullar ve ilişkiler aracılığı ile birçok fırsatla karşılaşacaksınız. Temmuz ayına kadar çocuklar ve yaratıcı çalışmalarla ilgili konular sizi oyalayabilir.

Yükselen İkizler Temmuza kadar yuva ve aileye ait konularla ilgilenmeniz gerekiyor. Venüs retrosunda ikili ilişkiler ve evliliğinizle ilgili alanda bazı sorunlar gündeme gelebilir. Hazirandan sonra yeni fırsatlar, büyümenizi ve gelişmenizi sağlayacaktır. Ekim sonrasında iş hayatına daha ciddi bir şekilde odaklanamaya başlamanız gerekecek.

Yükselen Yengeç Temmuza kadar Mars etkisinde kardeşlerle ilişkiler, yakın çevre paylaşımları sizin tüm vaktinizi alabilir. Korumacı ve hassas yaklaşımlarınızı daha dengeli ve diplomatik bir yaklaşımla ortaya koymalısınız. Jüpiter hazirana kadar sosyal yaşantınızdan daha fazla keyif almanıza sağlayacak.

Yükselen Aslan Haziran ayına kadar olan süreçte kariyer alanında Jüpiter’in güzel fırsatlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Bu dönemde Mars’ta para kazanma yeteneklerinize daha fazla odaklanmanız yönünde sizi yoracaktır. Jüpiter yılın ikinci yarısında sosyal yaşantınızı olumlu etkileyecek.

Yükselen Başak Temmuza kadar Mars size fazla enerji yükleyip daha fazla çalışmanızı gerektirebilir. Hazirana kadar yurtdışı ve yabancılarla ilgili konularda şansınız yüksek olacak. Hazirandan sonra bir yıl boyunca iş, kariyer alanında başarılı olmak için Jüpiter’in getireceği fırsatları değerlendirmelisiniz.

Yükselen Terazi Ekim ayına kadar üzerinizdeki sorumlulukları yerine getirmeye devam ediyorsunuz. Bu dönemde ortak finansal alanlardan gelen kazançlarınız Jüpiter sayesinde yüksek olacaktır. Ancak temmuz ayına kadar konrolünüz dışında gelişen olaylar veya gizli düşmanlıklar size huzursuzluk verebilir.

Yükselen Akrep Ekim ayına kadar olan süreçte ortaklaşa konularda bazı gizli kalmış durumlar sizi huzursuz etmeye devam edebilir. Hayat yönünüzü yeniden belirlemekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ortak yatırımlar size kazanç getirebilir.

Yükselen Yay Kariyer konuları, ortaklıklar ve ikili ilişkiler Temmuz ayına kadar sizi meşgul edebilir. Yeteneklerinizi özgür bir şekilde ortaya koymaya devam etmelisiniz. Çalışma ve iş konularında Jüpiter yılın ilk yarısında size birçok fırsatlar getirecektir.

Yükselen Oğlak 2008’den bu yana Plüton etkisi altında hayatınızda köklü değişiklikler yaşanıyor. Ekime kadar Satürn ciddi çalışmalara devam etmenizi talep ediyor. Hazirana kadar aşk, yaratıcılık alanında hissedeceğiniz Jüpiter desteği, Haziran sonrasında çalışma hayatınızda birçok fırsatla karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Yükselen Kova Sonbahara kadar yurtdışı bağlantılı konulardaki sorumluluklarınız devam edecektir. Ekim sonrasında Satürn ile Jüpiter transitleri desteğiyle yaratıcı yeteneklerinizi ve hobilerinizi mesleki alana aktarmakta başarılı olabilir, kariyerinizde sağlam ilerleyebilirsiniz.

Yükselen Balık Maddi konularda kendinizi daha özgür ve özgün biçimde ifade ederek kazançlarınızı artırmaya çalışıyorsunuz, ancak stabiliteyi tutturmak kolay olmayabilir. Ortak finansal alanda, borç-alacak konularında ve uzun vadeli yatırımlarınızda Ekime kadar ciddi yaklaşımlarınıza devam etmelisiniz. Jüpiter’in yılın ikinci yarısında burcunuzda yapacağı transit ile gayrimenkul sahibi olabilirsiniz.


İŞ, PARA VE KARİYER

2012 yılına girerken geleceğe yönelik beklentileriniz yenilenmiş ve tazelenmiş durumda bulunuyor. Geçen yıldan itibaren Uranüs ve Jüpiter tarafından getirilen değişim ve yenilenme rüzgârları size destek verecek şekilde esiyor. Ani gelişmeler, beklenmedik sürprizler yaşam enerjinizi artırmış olmalı.

Satürn de son iki yıldır yaratıcı yeteneklerinizi ciddileştirme yönünde sizi eğitti. Artık ilişkilerinizde daha dengeli, ılımlı ve diplomatik yaklaşımlar içinde hareket etmeye başladınız. Burcunuzla uyumlu hareket eden Satürn’ün desteğini 2012 yılının Ekim ayına kadar rahatça alabilirsiniz. Ekim sonrasında Satürn’ün Akrep burcuna ilerlemesi iş hayatınızı ve çalışma şartlarınızı etkileyen konularda birtakım sorumluluklar üstlenmenize neden olabilir. İş yükünüz daha da ağırlaşabilir.

Eşiniz veya ortağınızla yaptığınız işlerde zaman zaman baskı altına girdiğinizi hissedebilirsiniz. Bankacılık veya yatırım yönetimiyle ilgili bir alanda çalışıyorsanız parasal kaynakları daha iyi değerlendirmek amacıyla yoğun bir çalışma temposu içine girmiş olabilirsiniz. Yılın ilk yarısında size manevi açıdan anlam veren konularla da yakından ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Haziran sonrasında burcunuza ilerleyecek olan Jüpiter, sizi yılın en şanslı burçlarından biri yapacaktır.


Hedefler mi, evle ilgili işler mi?

İkizler burcunun 21-22-23 Mayıs günlerinde doğan kişiler Neptün’ün şaşırtıcı ve kafa karıştırıcı transiti karşısında özellikle kariyer konularında kararsızlıklar yaşayabilirler. Zaten Mars’ın Temmuz 2012‘ye kadar Başak burcunda yapacağı transit sizi ev-kariyer konularında denge arayışı içine girdiğiniz süreçte detaylara daha fazla önem vermeniz yönünde yoracaktır. Özellikle Mars’ın geri hareket yapacağı 24 Ocak-14 Nisan arasında yaşam hedefleriniz ve eve ait sorumluluklarınız arasında ikilemler yaşayabilirsiniz. Venüs’te 15 Mayıs-27 Haziran arasında İkizler burcunda geri hareket yapacak. Özellikle yükselen burcu ikizler olanlar bu süreç içinde ikili ilişkilerinde ve ortaklıklarında bazı sorunlarla yüzleşebilirler. 3 Ağustos-7 Ekim arasında çalışma hayatınıza daha fazla odaklanmak zorunda kalabilirsiniz. 7 Ekim sonrası Mars’ın transiti başkalarıyla yaptığınız işlerde bazı mücadeleler getirebilir.


AŞK, EVLİLİK VE İLİŞKİLER

Satürn, son iki yıldır sizi aşk konularında ciddi bir eğitimden geçiriyor. İkizler, artık daha ciddi adımlar atmaya hazır gibi. Sorumluluk üstleniyor, toleranslı, dengeli ve ılımlı ilişkiler geliştiriyorsunuz. Ekim ayına kadar devam edecek olan Satürn transiti size ayaklarınızı yere daha güçlü basarak ilişki kurmayı öğretti.

Bu yıl özellikle 22-30 Mayıs arasında doğan İkizler, Uranüs’ün tazeleyici enerjisiyle yeni etkileşimlere açık olacaklar. Ani başlayan veya birden sonlanan arkadaşlıklar olabilir. Kendinizi beklenmedik anda yeni bir aşk içinde bile bulabilirsiniz. Bu yıl dikkat etmeniz gereken gökyüzü hareketlerinin ilk sırasında 24 Ocak-14 Nisan arasında yaşanacak olan Mars geri hareketi geliyor. Bu süreçte yuva ve aile konularında bazı mücadeleler içine girebilir; çevrenizle ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz.

Aşkta daha mutlu olabilirsiniz

Bir diğer etki burcunuzda 15 Mayıs-27 Haziran arasında yaşanacak olan Venüs geri hareketi olacaktır. Etkilerini Ağustos ayına kadar hissedebileceğiniz bu transit süresince; aşk hayatınız, eşiniz veya partnerinizle paylaşımlarınızda sorunlar olabilir. Daha sonra pişmanlık duyma ihtimali taşıyacağı için yeni ilişkilere başlamaktan, nişan veya evlilik kararı almaktan kaçınmalısınız. Son olarak özellikle 21-23 Mayıs doğumlu İkizler’i etkileyecek Neptün transiti akıl karışıklığı yaşamanıza ve yanlış kararlar almanıza neden olabilir.

Aşk gezegeni Venüs belirli dönemlerde burcunuzla uyumlu açılar kurarken aşkta daha mutlu olabilirsiniz. Bu dönemler şöyle: 8 Şubat- 5 Mart arkadaşlıklar ve gruplar, 3 Nisan-7 Ağustos arasında yeni beraberlikler ve tanışmalar, 6 Eylül-3 Ekim arasında yakın çevrenizle paylaşımlar, 28 Ekim-22 Kasım arasında da aşk hayatınızda güzel etkiler deneyimleyebilirsiniz.


SAĞLIK

2012’nin ilk yarısında evinize, aile büyüklerinize veya kariyerinize ait konular sinirsel açıdan zorlayıcı, gerginlik verici olabilir. Özellikle 24 Ocak-14 Nisan arasında agresif tutumlar içine girmekten kaçınmalı, kendinizi rahatlatmaya çalışmalısınız.

Neptün’ün sert açısı da Şubat 2012’den itibaren etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu yıl 21-23 Mayıs doğumlu İkizler ilaç kullanımlarına, dalgınlık veya sakarlıktan kaynaklanabilecek sağlık sorunlarına dikkat etmeliler. Yılın özellikle ikinci yarısında sağlığınız Jüpiter koruması altına girecektir. Kilolara dikkat etmelisiniz. Satürn Ekim ayına kadar burcunuzla uyumlu açı içinde ilerleyecek. Ancak 5 Ekim‘den sonra doktor kontrollerinizi, tedavilerinizi ciddi ve sistemli bir şekilde takip etmeniz gerekebilir.

Milliyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder