6 Mart 2013 Çarşamba

Cem Belevi

4 Haziran 1987 yılında İzmir’de dünyaya gelen CEM BELEVİ, müzikle küçük yaşlarda ilgilenmeye başladı.
7 yaşında ailesinin de desteği ile piano dersleri alarak müziğe ilk adımlarını atmış oldu ve 13 yaşında “kendimi en iyi ifade ettiğim enstrümanım” dediği gitarla tanıştı…

Okul yıllarında sayısız konserler veren ve şarkı söylediği her toplulukta büyük beğeni toplayan CEM BELEVİ, ilk bestelerini de o yıllarda yapmaya başladı… Lise yıllarında sözü müziği kendisine ait şarkıların, tüm arkadaşları tarafından dillere dolanması, şarkı söyleme ve beste yapma isteğini daha da arttırdı.

18 yaşında vizyonunu genişletme ve farklı kültürleri tanıma isteği ile üniversite eğitimini İngiltere’de almaya karar verdi ve 5 yılını geçireceği ada ülkesinin yolunu tuttu.

Cem Belevi, İngiltere’de ilk 6 ay Cambridgete dil eğitimi, sonrasında 1 sene Londra David Game College’ta ekonomi ve 3 sene Brunel Üniversitesinde Uluslararasi İşletme okuyarak üniversite eğitimini başarıyla tamamladı.

CEM BELEVi’nin müziğe olan tutkusu üniversite yılları boyunca artarak devam etti..

Londra’nın büyüleyici ve romantik atmosferinde onlarca besteler yapan CEM BELEVİ, orada kaldığı yıllarda London Scholl Of Contemporary Music (LCCM)’te; Blues, Jazz ve Şan eğitimi aldı. Ayrıca birçok dernek organizasyonları ve çeşitli etkinliklerde de şarkılarını söyleme fırsatı buldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine Londra’da dünyaca ünlü bir şirkette çalışarak başlayan Cem Belevi, kısa bir sure sonra içindeki profesyonel müzik yapma ve şarkı söyleme tutkusunu daha fazla ertelememek için, çevresinin de baskısıyla her şeyi bırakıp Türkiye’ye döndü…

2011 yılında yakın aile dostu ve TaşPlak Prodüksiyon’un sahibi Osman Taşdaş ile albüm çalışmalarına başladı.

CEM BELEVİ’nin “BİLMEZSİN” isimli ilk albümündeki şarkıların tamamının söz ve müzikleri kendisine aittir. Şarkıların düzenlemeleri ise Osman Taşdaş imzası taşımaktadır.

CEM BELEVİ uzun yıllar söz ve müziğini yaptığı şarkılarını; geniş kitlelerle paylaşan, iyi bir yorumcu olmayı hedefliyor…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder